Jak pielęgnować długie włosy?

Długie włosy od wieków uchodzą za symbol kobiecości. Jednak kobiecość możemy dziś okazywać za pomocą wielu metod i za pomocą różnych sztuczek, długie włosy jednak są czymś wyjątkowym, to coś naprawdę niepowtarzalnego. Powinnyśmy sobie uświadomić, że długie włosy to mnóstwo pracy oraz dużo więcej zabiegów kosmetycznych, których na przykład nie potrzebują krótkie włosy. Ale jeśli chcemy ładnie wyglądać, chce się mieć lśniące oraz długie włosy, z których można wyczarować wiele uczesań należy się nieco postarać i przeznaczyć swój czas na zabiegi pielęgnacyjne. Bardzo ważna jest wiedza jak dbać o włosy, by mogły być piękne i zdrowe. 

How-to-grow-hair-fasterPrzede wszystkim powinnyśmy sobie uświadomić, że długie włosy mają nieco inne wymogi jak krótkie włosy oraz narażone są na nieco inne zagrożenia. Warto wiedzieć, że są one dużo bardziej obciążone. Sięgające do połowy pleców czy bioder to większy ciężar, który jest obciążeniem dla skóry głowy.

Zarazem, końcówki takich loków mogą być są przesuszone przede wszystkim z tego powodu, że substancje budulcowe muszą przebyć o wiele dłuższą drogę niż w przypadku krótkich włosów a to sprawia, że końcówki mogą nie być odpowiednio odżywione. Długie włosy zwykle są wiązane. Miejsce, w którym wiązane są spinką jest bardzo narażone na uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie to odbija się na ogólnym stanie całych naszych pukli. I z tego powodu warto bardzo mocno poświęcić, na odpowiedniej pielęgnacji.

jak dbać o długie włosy?

Podstawą jest właściwe mycie włosów. Włosy należy myć regularnie lecz najlepiej nie codziennie Szampon, który wybieramy powinien być dostosowany do barwy włosów oraz rodzaju skóry głowy. Inny szampon należy kupić do ciemnych, a inny do jasnych włosów. Ważnym wyznacznikiem doboru szamponu powinno być to, czy nasze włosy przetłuszczają się czy są suche.

To właśnie zależne jest od skóry na głowie. Jeżeli produkuje ona więcej łoju, to włosy się błyskawicznie przetłuszczają. Tu, specjalnym przypadkiem jest też sytuacja, w której naszą dolegliwością jest łupież, to również jest czynnikiem zaważającym w wyborze szamponu. Warto także zwrócić uwagę, czy kosmetyk jest dedykowany do dłuższych włosów. Bardzo rzadko pojawiają się takie dedykowane szampony.

jak zadbać o włosy?

Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest stosowanie właściwych produktów po myciu włosów. Jakie wykazują działanie i czego po tego typu preparatach można się spodziewać? Po pierwsze, ich funkcja polega na dalszym wzmacnianiu pukli. Mają je dodatkowo odżywiać, chronią je przed zgubnym działaniem czynników środowiskowych. Preparaty wzmacniają włosy, odżywiają je, nadają im witalności. Ich działanie dodaje długiej fryzurce sił oraz wspomagają likwidację negatywnych objawów jak łupież, przesuszenie. czy wypadanie włosów. Oczywiście, najważniejsze, żeby odżywka była odpowiednio dobrana do typu włosów i skóry głowy. W przeciwnym razie może one być szkodliwa.

One thought on “Jak pielęgnować długie włosy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *