Jak dbać o ciało? Podstawowe zasady!

jak dbać o ciałoDbałość o ciało jest współcześnie przedmiotem dużego zainteresowania. Już od dawna dbanie o urodę, dbałość o ciało były istotne, jednakże dzisiaj zmienia się to zdecydowanie i duży nacisk kładzie się na zagadnienie odpowiedniego, nienagannego , a także doskonałego wyglądu, który można osiągnąć właśnie dbając o ciało.

W jaki sposób zatem pielęgnować nasze ciało, aby było ono zgodne ze współczesnymi oczekiwaniami? W pierwszej kolejności musimy sobie uświadomić, iż dbanie o ciało składa się z kilku etapów i jedynie spełnienie wszystkich z nich gwarantuje naprawdę odpowiednie i oczekiwane efekty. Te etapy to przede wszystkim higiena. Następnym etapem jest dbałość za pomocą kosmetyków dodatkowych, co możemy określić drugim etapem higieny i na koniec, trzeci etap, to uprawianie sportu, kształtowanie swojego ciała.

Pierwszym oraz podstawowym krokiem jest higiena. Wydawałoby się, że nikomu nie trzeba o tym przypominać, a wystarczy wsiąść do pociągu bądź odbyć podróż autobusem, wystarczy stanąć w kolejce w sklepie i już jest jasne, jak bardzo ważna jest higiena osobista. I tak, nie chodzi tu tylko o niedokładny prysznic. Musimy się myć, to jasne, ale na tym etapie należy pamiętać, by myć się już odpowiednimi preparatami przeznaczonymi do naszego ciała.

Zwykłe mydło absolutnie nie wystarczy. Musimy kupować kosmetyki higieniczne właściwe dla skóry suchej, mieszanej lub tłustej. Jeśli mamy wrażliwą skórę i jest ona podatna na podrażnienia to także należy dopasować do tego dobry preparat. Kolejnym krokiem w kierunku zapewnienia sobie odpowiedniej higieny jest także pielęgnacja miejsc intymnych, które wymagają dla siebie specjalnie przeznaczonych kosmetyków. Tu również pamiętajmy o miejscach, szczególnie trudnych higienicznie, jak pachy. Jeżeli zabiegi będziemy przeprowadzać systematycznie i z głową, to z całą pewnością uda się nam zachować higienę.

Przechodzimy, więc do następnego etapu. Chodzi tutaj o higienę na drugim poziomie. Mowa o pielęgnacji ciała. Chodzi o zapewnienie mu jędrności, zapewnienie dobrego nawilżenia. zabezpieczenia przed promieniami słonecznymi i zimnem. Należy stosować różnorodne balsamy do ciała. Znaczenie ma żeby umieć dopasować dobry balsam do naszej skóry i okoliczności. I tak, naskórek przesuszony powinniśmy posmarować balsamem nawilżającym bądź natłuszczającym. Jednak, tu warunek, bardzo istotny warunek.

Popularnych nawilżających kosmetyków nie należy nakładać zimą, gdy na zewnątrz są ujemne temperatury. Skład tego rodzaju kosmetyków sprawia, że w kontakcie z mrozem nasza skóra staje się jeszcze bardziej wrażliwa. Zamiast sobie dopomóc powodujemy szkody. Zimą, powinniśmy nakładać kosmetyki natłuszczające. One stanowią dobre zabezpieczenie, właściwą ochronę przed mrozem.

Wróćmy jednak do balsamów. Skóra przesuszona potrzebuje innego, mieszana innego, tłusta innego. Należy je odpowiednio do siebie dopasować. Każdy kosmetyk ma oczywiście informację na etykiecie, dla jakiej skóry jest odpowiedni. Dalej, pamiętać także musimy, że wszystkie części naszego ciała potrzebują dedykowanych preparatów pielęgnacyjnych. Do dłoni użyjemy odpowiedniego kremu i do stóp użyjemy specjalnego kremu. Oczywiście całe ciało również ma dla siebie kosmetyki. Należy również pamiętać o kuracjach okazjonalnych. Nałożenie raz na jakiś czas maseczki oraz balsamu ujędrniającego na pewno wzmocni efekt naszych starań. Podobnie jak krem brązujący czy regenerujący.

I na koniec przechodzimy do sportu. Ćwiczenia to kształtowanie pięknej figury, ale nie tylko. To także dotlenianie naskórka, dotlenianie całego ciała. Poprawianie jędrności, sprężystości. Dzięki aktywności nie tylko nasza sylwetka lepiej się prezentuje, ale całe ciało nabiera znacznie ciekawszego wyrazu. To bardzo ważne. Warto więc wziąć sobie do serca złotą myśl mówiącą, że sport to zdrowie.

3 thoughts on “Jak dbać o ciało? Podstawowe zasady!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *