Domowe sposoby na wybielenie zębów

AP6Y6P SmilePiękne i białe zęby są oznaką zarówno zdrowia, odpowiednio utrzymanej kondycji ciała, kondycji oczywiście zdrowotnej, nie fizycznej oraz całkowitego dobrostanu. Idealne zęby są naprawdę atrakcyjne, przyciągają wzrok i przesądzają o naszej atrakcyjności dla otoczenia. Jednakże, często zdarza się tak, iż nasze nawyki przesądzają o tym, że zęby tracą biel, stają się nieestetyczne. Należy wtedy pomyśleć o możliwych i dostępnych sposobach na to by odzyskać piękny biały odcień.

Powszechnie sądzi się, że uzyskanie śnieżnobiałego koloru zębów to bardzo drogi zabieg, który koniecznie należy wykonać u dobrego stomatologa. Zabieg kojarzymy z wielogodzinną wizytą u stomatologa, z wielkimi kosztami, które należy ponieść, by uzyskać piękny efekt oraz z dużymi poświęceniami aby ten efekt pozyskać.

W rzeczywistości jest to jednak mniej skomplikowane. Obecnie dobrze odkryto funkcje wybielające wielu naturalnych produktów sprzedawanych w każdym sklepie. Nie są one szkodliwe, natomiast przy regularnym zastosowaniu ładnie wybielą zęby.

jak wybielić zęby w domu?

Przydatne są pomarańcze, truskawki, soda spożywcza, woda utleniona i orzechy włoskie.

Skórka pomarańczowa ma właściwości wybielające. Systematyczne pocieranie zębów pomarańczową skórką spowoduje, że z czasem stają się one bielsze.

Owoce truskawek to następny naturalny produkt , który pomoże wybielić zęby. Kilka truskawek musimy zmiażdżyć, a następnie użawać, w taki sposób jak pastę. Z jednej strony wykazuje ona działanie wybielające, a dodatkowe jej zalety to jest to, że idealnie czyści i zapobiega osadzaniu się kamienia nazębnego.

Soda oczyszczona zmieszana z solą działa także wybielająco na zęby. Warto jednak wiedzieć o tym, by tej mikstury nie stosować zbyt dużo oraz zbyt często. Sól wykazuje bowiem właściwości ścierające i powoduje, że ściera się szkliwo. Przez to zęby staną się bardziej wrażliwe na różne czynniki.

Orzech włoski to także doskonały produkt do oczyszczania zębów, który wykazuje naprawdę szerokie działanie. Po pierwsze, orzechy musimy rozdrobnić. Takie rozdrobnione orzechy oczyszczają zęby. Ale na tym nie koniec. Orzechy likwiduje kamień nazębny oraz zapobiega żółknięciu. To właściwe rozwiązanie dla całościowej ochrony zębów.

Woda utleniona też znakomicie działa. Musimy zanurzyć w wodzie utlenionej patyczek kosmetyczny i co dizeń przecierać nim zęby ale nie dziąsła, aby ich nie podrażnić. Takie działanie pozwoli wybielić zęby i przeciwdziała ponownemu żółknięciu.

Sprawdzonym sposobem na wybielenie zębów jest mikstura z octu i wody. Taką płukanką trzeba wypłukać całą jamę ustną, a systematyczne przeprowadzanie zabiegu pozwoli na usunięcie przebarwień oraz wybielenie zębów.

Jak widać metod na naturalne wybielenie zębów w w domu, bez bólu, bez nowoczesnych zabiegów stomatologicznych i co również nie bez znaczenia, bez dużych kosztów, jest naprawdę dużo. Musimy jedynie zdecydować się na jeden z nich bądź stosować je razem, pamiętając jednakże aby stosowanie wybranej metody było regularne i dość długie, bo tylko regularne działania przyniosą rzeczywisty efekt.

One thought on “Domowe sposoby na wybielenie zębów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *